Wydawca treści Wydawca treści

Piękno naszych lasów

Zapraszamy do pobrania galerii zdjęć i przeniesienie się w Góry Sowie i okolice >> pobierz


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Wizyta Senatora w Nadleśnictwie Jugów

Wizyta Senatora w Nadleśnictwie Jugów

 

Nadleśnictwo Jugów, obejmujące swoim działaniem teren Miasta Nowa Ruda, Gminy Nowa Ruda, Miasta i Gminy Radków oraz częściowo Gmin Kłodzko, Stoszowice i Głuszyca 18 września organizuje akcję  #sadziMY, zainicjowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Z tej okazji, w dniu 14.09.2020r. pracowników Nadleśnictwa Jugów odwiedził Senator Rzeczypospolitej Polskiej IX i X kadencji Aleksander Jakub Szwed.

Korzystając z okazji, Nadleśniczy Sławomir Karwowski przedstawił Panu Senatorowi założenia i stan realizacji autorskiego programu Nadleśnictwa, który powstaje przy współudziale lokalnych gmin pn. „Zwiększanie bioróżnorodności przyrodniczej na terenie gmin położonych w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Jugów”. W ramach tego przedsięwzięcia zaplanowano sadzenie drzew owocowych i miododajnych przy drogach i szlakach turystycznych oraz ścieżkach rowerowych.

Po wielu rozmowach na nie tylko leśne tematy, Pan Senator pogratulował pracownikom Nadleśnictwa innowacyjności i aktywności w działaniach społecznych oraz zaprosił na kolejne spotkania przy stoiskach Nadleśnictwa w czasie akcji  #sadziMY , gdzie będą dla mieszkańców bezpłatnie rozdawane sadzonki lipy, jodły i kosodrzewiny.